HUDBA


Jedinečný prístup spočíva v maľovaní obrazov pomocou hudby a vytvára tak špecifickú grafickú formu. Prvým synestetickým albumom, sa stal Et Colloquiis Memorias.

OBRAZY


Synestetická maľba zachycuje čo najväčšie množstvo výrazových a dynamických prostriedkov hudby na plátno, teda takzvanej vizualizácie počutého.

WORKSHOP


Ideu synestézie využivame ako inovátorský prístup k rozvoju inšpirácie a kreativity v školskom, ale i pracovnom prostredí a to prostredníctvom prednášok a workshopov.

“ŽIVOT, JE NAJKRAJŠIE UMENIE, KTORÉ MÁME.”

JURAJ VALENČÍK

JURAJ VALENČÍK


Od malička som vyrastal v prítomnosti hudby a obrazov. Rodičia nás i s bratom viedli k hudbe a spolu so svojim otcom som často hrával. V mojich 14-tich rokoch započali štúdiá na Štátnom Konzervatóriu v Košiciach v hre na kontrabas. V roku 2009 nasledovali štúdiá Janáčkovej Akadémie Múzických Umení v Brne, v oboroch klasickej i jazzovej interpretácie v triede Prof. Miloslava Jelínka a BMus. Jiřího Slavíka. Počas štúdií som experimentoval s grafickým zápisom hudobných kompozícií na základe odtieňov a tvarov pri hre na hudobný nástroj, či pri posluchu hudby. Od roku 2017 som bol študentom na Konservatorium Wien Privatuniversität, v triede Prof. Haralda Putza  kde som sa okrem sólového kontrabasu venoval štúdiu jazzovej kompozície v triede Andyho Middletona.

V roku 2018, sa zrodil album Et Colloquiis Memorias, na ktorom sa podieľam spolu s husľovým virtuózom Milanom Paľom. Album je výsledkom synestézie a stal sa tak základom filozofie pre Valencik Art Society.

OTÁZKY A ODPOVEDE


Synestézia je percepčný jav, pri ktorom dochádza k spontánnemu vnímaniu ďalšieho druhu zmyslového vnemu. Zjednodušene, dochádza k vjemu odtieňov farieb, tvarov, či štruktúr pri posluchu hudby a naopak vnímaniu zvukov, pri pohľade na umelecké dielo.

Moja synestetická maľba zachycuje čo najväčšie množstvo výrazových a dynamických prostriedkov hudby na plátno, teda takzvanej vizualizácie počutého. Tento jedinečný prístup spočíva v maľovaní obrazov pomocou hudby, ktorá vytvára subjektívne vjemy obrysov, či tvarov.  Vytvára tak špecifickú grafickú formu.

Pri maľovaní používam vlastnú hudbu. Základom sa stal album Et Colloquiis Memorias/Spomienky a Rozhovory, ktorý sme nahrali spolu s husľovým virtuózom Milanom Palom. 

Našimi zákazníkmi sa stávajú firmy, ale aj užívatelia, ktorým sa naša idea páči a vnímajú pridanú hodnotu fenoménu synestézie.

Obrazy zhotovujem podľa požiadavok zákazníka a som schopný vytvoriť ako miniatúry, tak i veľkoformátové obrazy o rozmeroch 10 x 5 metrov.

Váš zhotovený obraz vieme po dohode i zarámovať, typ a farbu rámu si môžete vybrať sami. 

Vždy záleží na veľkosti obrazu, väčšinou obraz dopravíme k Vám na udanú adresu sami.

Ceny obrazov sa líšia podľa rozmerov, náročnosti vyhotovenia a použitých materiálov, všetko je o vzájomnej dohode. Výsledná cena je vždy konečná, bez ďalších poplatkov.